2010 yılında faaliyetine başlayan Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi, açtığı kurslar ve ev sahpliği yaptığı etkinliklerle ilçenin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunuyor.İlçemizin Çiftlik Mahallesi Belediye Sokak No:15 adresinde bodrum +2 Kat  projeli,1220 metrekare kapalı kullanım alanlı olarak inşa edilen kültür merkezimiz 11 Haziran 2010 tarihinde hizmete girdi.

Bodrum katta spor salonu, sauna ve hamam; zemin katta sergi salonu, internet odası, el sanatları odası, kütüphane, sekreterya ve müdüriyet; üst  katta konferans salonu, kulisler ve kafeteryadan oluşan bölümleri ile kültür merkezimiz ilçe halkımıza kültürel ve sanatsal faaliyetlerde hizmetini sürdürmektedir.

 
Bodrum Kat

Spor Salonu: 150m2 Kullanım Alanı İçerisinde,Aerobik,Step,Plates,Jimnastik,Dans Çalışmaları Vb...Faaliyetlerin Uygulanabileceği Bölümümüz.

Sauna Ve Hamam: 300m2 Kullanım Alanı İçerisinde,Sauna Ve Hamam Hizmetlerinin Karşılanacağı Bölümümüz.

Zemin Kat

Sergi Salonu:  80  M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Çeşitli Resim,Heykeltraş,El Sanatları Vb...Eserlerin Sergilenebileceği,Resim Kurslarının Faaliyet Gösterdiği Bölümümüz.

İnternet Odası:  16 M2 Kullanım Alanı İçerisinde, 5 Adet Bilgisayar Ve Yazıcının Ücretsiz Halkımızın Hizmetine Sunulduğu Bölümümüz.

El Sanatları Odası:  18 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Çeşitli El Sanatları Çalışmalarına Ve Kurslara Derslik Olarak Kullanılan Bölümümüz.

Kütüphane Ve Okuma Odası: 59 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Halkımızın Bağışları İle Oluşan Yaklaşık 1100 Adet Kitabın Bulunduğu Ve Okuma Salonunda Diledikleri Gibi Kitap Okuma İmkanının Bulunduğu Bölümümüz.

Sekreterya: 9 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Personelin Çalıştığı Bölümümüz.

Müdüriyet: 17 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Yönetici Personelin Çalıştığı Bölümümüz.

1.Kat

Konferans Salonu:   105 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,      M2 Sahne, 154 Adet Koltuk Kapasiteli Konferans, Toplantı, Seminer, Dinleti, Mini Konser, Tiyatro, Nikah Gibi Etkinliklerin Yapılması İçin Düzenlenmiş Bölümümüz.

Kulisler:  35 M2 Kullanım Alanı İçerisinde,Bay Ve Bayan Olmak Üzere Olarak Düzenlenmiş Bölümümüz.

Kafeterya: 140 M2 Kullanım Alanı İçerisinde, Çalışmalar Öncesinde Ve Sonrasında Dinlenmek  ,Çeşitli Tören, Kokteyl ,Nikah Ve Özel Günlerde Faaliyetler Göstermek İçin Düzenlenmiş Bölümümüz.