ÇİFTLİKKÖY SAHİLİ PALMİYELERLE DONATILDI
Çiftlikköy sahili 120 palmiye ağacı ile donatıldı. Palmiye dikimi çalışmalarına Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da nezaret etti
19 Haziran 2018 Salı 18:42:54

Çiftlikköy Sahil Düzenleme Projesi hayata geçirilirken sahil boyunca yer alan palmiye ağaçlarının zarar görmemesi için sökümleri yapılmıştı. Sahil düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından Washingtonia-robustra cinsi palmiye ağacının sahil şeridine dikimleri gerçekleştirildi. 

120 ADET PALMİYE 3 AŞAMADA DİKİLDİ

Toplam 120 adet palmiyenin Çiftlikköy sahiline her iki aydınlatma direğinin arasına birer tane gelecek şekilde dikimlerinin yapıldığını belirten Başkan Silpagar, “Çiftlikköy sahilini palmiyelerle donatıyoruz. Sahili baştan aşağı yenilerken verdiğimiz sözlerden birisi, palmiye ağaçlarını yeniden yerlerine dikmekti. Toplam 120 adet Washington cinsi palmiyeyi 3 kademede sahilimize yerleştirdik. Sahilde ışığı kesmeyecek biçimde, her iki aydınlatma direğinin arasına bir palmiye gelecek şekilde dikimlerimizi yaptık. Sahilimizin estetik görüntüsüne artı değer katan bir uygulama oldu diye düşünüyorum. Yeşile ve doğaya her zaman önem veren bir belediye olarak ilçemizdeki yeşil alanlarımızın en güzel şekilde peyzaj alanları, fidan dikim alanları, mevsimlik ve kalıcı çiçek ve ağaçlandırma çalışmalarıyla zenginleştirilmesi çalışmalarımızı rutin olarak sürdürüyoruz. Çiftlikköyümüze hayırlı olsun” diye konuştu.

Yapılan çalışmalarla sahil boyunca belli aralıklarla açılan dikim çanaklarına 40’ar adet palmiye ağacı 3 kademeli bir çalışma ile yerlerine yerleştirildi. Köklerin sağlıklı gelişmesi ve fire verilmemesi amacıyla da sulama çanakları oluşturularak gübrelemeleri gerçekleştirildi.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :