ÇİFTLİKKÖY’DE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü, Çiftlikköy’de 23 Nisan Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı
30 Ağustos 2018 Perşembe 12:51:27

Törene Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Vekili Yb. Okan Uygun, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından aziz şehitlerimizin hatırasına bir dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Hv.Asb.Üçvş. Selim Pekgüven, “Hiç şüphe yoktur ki Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu zafer ile atılmıştır. Kahraman Türk askerlerimizin kanı ve şehitlerimizin ruhları ile birlikte Aziz Türk Milletinin hayır duaları bu mukaddes Türk vatanının ilelebet koruyucusu olacaktır. 96 yıl önce bugün özgürlüğün bedelini mukaddes kanlarıyla ödeyerek bizlere bu güzel yurdu emanet eden Kurtuluş Savaşı’nın bütün şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sonsuz şükranlarımızı bir kez daha sunar, bu güzel ve coşkulu bayram gününde Türk ulusunu bölmek veya zayıflatmak isteyenlere ise arkasına Türk Milletini alan Türk Ordusunun azim ve kararlılığını hatırlatmak isterim” diye konuştu. Milli Eğitim Müdürlüğü adına konuşmayı ise Tarih Öğretmeni Çetin Küçükaydın gerçekleştirdi. Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Eren Karaçil’in günün anlam ve önemini belirten şiiri okumasının ardından tören sona erdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Zafer Bayramı’nın 96.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Büyük Zaferin 96’ıncı yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Yüce Rabbim Aziz Milletimizi ve mukaddes Türk vatanını ilelebet korusun” ifadelerini kullandı.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :