BELEDİYEMİZDEN MAVİ KAPAK KAMPANYASI
Çiftlikköy Belediyesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile imzaladığı protokolle, mavi kapak kampanyasına katılarak destek verdi
24 Ekim 2018 Çarşamba 11:48:19

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, her kesimden vatandaşların kampanyaya ilgi göstermesini beklediğini söyleyerek, “Toplanan her kapak, bir engelli vatandaşımızın daha tekerlekli sandalyeye kavuşması anlamına geliyor. Bu anlamlı kampanyaya Çiftlikköy’ün ciddi bir destek vereceğini düşünüyorum” dedi.

MAVİ KAPAK TOPLAMA NOKTASI; BELEDİYE

Kampanya kapsamında ilçe genelinde toplanarak Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde bir araya getirilecek olan mavi kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelir, omurilik felçlilerine tekerlekli sandalye veya tıbbi malzeme olarak teslim edilecek. İlçe genelindeki okullar, resmi kurumlar ve belirli bölgelere kampanya ile ilgili kutu ve afişler dağıtılmaya başlandı. Toplama noktası olarak ise Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü belirlendi.

SİLPAGAR, “BİR KAPAK KATKI SAĞLAMAK BİLE ÖNEMLİ”

Çiftlikköylülerin bu gibi sosyal sorumluluk projelerine katılımda duyarlı olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Türkiye omurilik felçlileri derneği ile belediyemiz arasında bir protokol imzaladık. Bu sosyal sorumluluk projesi ile hiç bir karşılık beklemeden toplanan her türlü plastik kapaklar omurilik felçlilerine tekerlekli sandalye ve tıbbi malzeme olarak ihtiyaç sahiplerine kura karşılığı teslim edilecek. Ulaşabildiğimiz kadar fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak istiyoruz. Ne kadar çok insanın ihtiyacı karşılanırsa o kadar güzel olacak. O yüzden kampanya için bir kapak bile önem taşıyor. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğimizin de ülke genelinde süren kampanyasında belirttiği gibi, içtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabilirsiniz” diye konuştu.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :