ATATÜRK VEFATININ 80.YILDÖNÜMÜNDE ÇİFTLİKKÖY’DE ANILDI
10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Çiftlikköy’de de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 80'ıncı yılında düzenlenen tören ve anma programı ile anıldı
10 Kasım 2018 Cumartesi 10:39:11

23 Nisan Meydanı’nda yapılan törene Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona ererken, anma programı Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ve şiir dinletilerinin ardından Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencilerinin oratoryo gösterisi izleyiciler tarafından alkışlandı. 10 Kasım dolayısıyla ilçe genelindeki okulların öğrencileri arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri de Kaymakam Karabulut, Başkan Silpagar ve Garnizon Komutan Vekili Albay Oğuz Okul tarafından verildi.

BAŞKAN SİLPAGAR’IN 10 KASIM MESAJI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını dile getirerek, “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 80'ıncı yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

 

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :