ÇİFTLİKKÖY’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU
24 Kasım Öğretmenler Günü Çiftlikköy’de coşkuyla kutlandı
27 Kasım 2018 Salı 13:07:10

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Selahattin Altun, İlçe Protokolü ve ilçede görev yapan 800’e yakın öğretmenin katıldığı etkinlik, Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda yapıldı. Çiftlikköy Belediyesi’nin organize etmiş olduğu etkinlik kapsamında fincan takımı hediye edilen öğretmenler yemekte bir araya geldiler.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Taşköprü İlkokulu İngilizce Öğretmeni Berrak Öz yaptı. Öğretmenler konulu video sunumunun izlenmesinin ardından emekli olan Ruhsar Aksoy İlkokulu Öğretmeni Çiğdem Tuzcu ve Gazi Abdurrahman İlkokulu Öğretmeni Figen Türker’e hizmet şeref belgeleri İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut tarafından takdim edildi. Öğretmenler adına konuşmayı Şehit Abdülhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Adile Deniz yaptı. Ardından Taşköprü İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterileri de ilgiyle izlendi. Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen ‘Benim Öğretmenim’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen takdim etti.

Başkan Silpagar, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi milletleri kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir, Devlet-i Alimizi aziz milletimizle birlikte en yüce hedeflere ulaştıracak olan yol, öğretmenlerimizin ışık tuttuğu yoldur. Tüm öğretmenlerimizin gününü yeniden kutluyor, bu kutsal meslekte hepsinin başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

Müzik öğretmenlerden oluşan grubun gerçekleştirdiği mini konser ise salonda bulunanlardan büyük alkış topladı. Çiftlikköy’deki okullarda görev yapan müzik öğretmenleri Çağla Salih, Hanife Keskin, Necdet Haspolatlı, Aynur Dal ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Selami Özbilici ile bateride öğrencilerden Adar Gedik’ten meydana gelen grup, Haluk Levent’ten Barış Manço’ya ünlü sanatçıların eserlerini başarıyla icra ederken, izleyiciler de mini müzik şöleninde şarkılara eşlik etti.

 

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :