ÇİFTLİKKÖYLÜLER ŞEB-İ ARUS’A KATILDI
Çiftlikköylü kadınlar, Konya’da bu yıl ‘Selam Vakti’ ana temasıyla kutlanan Hz. Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine katıldı
18 Aralık 2018 Salı 09:43:20

Çiftlikköy Belediyesi’nin dördüncüsünü düzenlediği Konya gezilerine bu yıl da katılım yoğun oldu. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, belediye önünden hareket eden Şeb-i Arus kafilesini kendisi yolcu etti. 150’ye yakın katılımın olduğu Konya gezisine katılan kadınlar, gönüllerin şehri Konya’nın uhrevi havasını soluyarak tarihi ve turistik mekanları dolaştı.

GÖNÜLLERİN ŞEHRİ KONYA BİR KEZ DAHA GÖNÜLLERİ FETHETTTİ

Çiftlikköy Belediyesi önünden 3 otobüsle yola çıkan yaklaşık 150 kişilik kafile, sabah saatlerinde Konya’ya vardı. Konya’da profesyonel rehberlerin eşlik ettiği Çiftlikköylüler, Aya Eleni Kilisesi, Kelebekler Vadisi ve Meram Bağlarını büyük bir ilgiyle gezdi. Konya’nın meşhur etli ekmeğiyle öğle arasını geçiren kafile, Tavus Hatun Türbesi, Ateşbaz-ı Veli Türbesi ve 13. Yüzyıldan kalma Şems-i Tebrizi Türbesi’ni gezerek dua etti. Geleneksel Türk İslam sanatına uygun şekilde inşa edilen Konyanüma Külliyesi ve Mevlana Müzesi’nin gezen kafile, akşam saatlerinde Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Şeb-i Arus törenlerinde semazenlerin muhteşem gösterilerini izledikten sonra dönüş yoluna koyuldu.

BAŞKAN SİLPAGAR’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Çiftlikköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapılan Konya gezisine yoğun ilgi gösteren Çiftlikköylüler, Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezilerinin son derece güzel geçtiğini belirterek, Başkan Silpagar’a ve gezinin organizasyonunda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Başkan Silpagar da, “Çiftlikköy Belediyesi olarak vatandaşlarımızı Konya'da bu yıl "Selam Vakti" ana temasıyla düzenlenen Hazreti Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine yolcu ettik. 2014’ten bu yana düzenlediğimiz gezilere Çiftlikköylülerin gösterdiği ilgi bizleri de mutlu ediyor” diye konuştu.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :