Çiftlikköy’de başta ilçenin merkez bölümleri olmak üzere park ve bahçelerde peyzaj düzenleme çalışmaları hız kazandı. İlçe genelindeki park ve bahçelerde çeşitli bitki ve çiçeklerle peyzaj çalışmaları sürüyor.

Çiftlikköy Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif yerlerinde gerçekleştirdikleri peyzaj çalışmalarıyla ilçeye estetik ve yeşil bir görünüm kazandırıyor. Daha yeşil ve daha modern bir Çiftlikköy için sürdürülen bu çalışmalar hummalı bir şekilde ilerliyor. Yapılan çalışmalar ilçenin çevresine estetik bir görünüm katarken, ayrıca yeşil dokusunu da zenginleştiriyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, amaçlarının hem ilçede yaşayan hem de ilçeyi ziyaret edenlerin gözlerine de hitap edecek bir kent ortaya çıkarmak olduğunu belirterek “Çiftlikköy’ü daha yaşanabilir ve modern bir kent haline getirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yeşil alanlarımızı artırarak, hemşehrilerimize daha sağlıklı ve güzel bir yaşam ortamı sunmayı hedefliyoruz. Öncelikle ilçemizin en çok görünen noktalarından bu çalışmalara başladık. Özellikle İzmit Karayolu çevresindeki yeşil alanlarımızı düzenliyoruz. Mesai arkadaşlarıma fedakar çalışmaları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.